I tak lubię BBC

Boże Narodzenie. Pewnie mógłbym coś napisać na ten temat, na przykład piękną teologię prezentów, o której ostatnio czytałem, ale mam ochotę napisać o czymś zupełnie innym. Mam ochotę napisać o tym, że czuję się dobrze w domu, kiedy siedzę z rodziną przed telewizorem oglądając po raz nasty Notting Hill na BBC Entertainment i przeglądając książkę, którą dostałem pod choinkę – Dziennik Virginii Woolf. Czy to jest rzeczywistość, czy może rzeczywistością jest codzienność, kiedy nie znajduję kilku chwil na napisanie paru słów, albo przeczytanie kilku stron. Tak, odpowiedzią jest pewnie jedno i drugie, bo rzeczywistość jest złożona.

Kanały BBC to jedyne programy jakie oglądam, kiedy jestem w domu. Jeśli już oglądam telewizję. BBC nadaje po prostu dobre programy. Tak przynajmniej myślałem do dzisiaj, kiedy to obejrzałem fragment dokumentu o początkach chrześcijaństwa, w którym totalnie zmieszano wątki chrześcijańskie i gnostyckie, a nawet podawano czysto gnostyckie treści jako chrześcijańskie. Czuję głęboki niesmak kiedy ktoś nierzetelnie prezentuje jakiś temat. Co innego mówić treści kontrowersyjne, nieuznawane przez szerokie grono naukowców, ale przytaczać argumenty popierające prezentowane tezy, a co innego mówić zupełną nieprawdę, lub podawać fakty nie rozumiejąc tematu. Tak było w programie, który mnie dzisiaj zbulwersował, kiedy mówiono o Mądrości Jezusa Chrystusa z bibioteki w Nag Hammadi, jako o tekście napisanym przez chrześcijan, a przecież jest to tekst czysto gnostycki. Tyle o tym. Tylko się denerwuję, kiedy piszę o takich rzeczach.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s