O wszystko już pytano

Pisać truizmy to łatwa rzecz. Może to robić niemal każdy, bo jeśli żyje to miał szansę zaobserwować co nieco swoje życie i jakiś wniosek pewnie mu się nasunął (to też truizm). Z jednej strony są ludzie, którzy nigdy truizmów nie wygłaszają i nie zastanawiają się nad nimi, bo, jako że są to truizmy, to po prostu im nie wypada. Z drugiej strony są ci, którym mówienie truizmów przychodzi bez oporu i traktują to jako twórcze zajęcie. Wypowiedzi typu: „Każdy tak naprawdę wie co jest dla niego ważne, ale nie zawsze to sobie uświadamia” albo „Bezbolesna przyjaźń nie jest prawdziwa” można wymyślać na poczekaniu i pozować na głębokiego i znającego życie człowieka. I w tym miejscu zaczynam się zastanawiać: Czy to naprawdę jest poza? Może niektórzy po prostu odkrywają takie wspaniałe wskazówki „Jak żyć” i są dumni ze swoich odkryć. Niektórzy nawet chcą się tym podzielić z innymi, jak Paulo Coelho i nie chodzi im wcale tylko o pieniądze. Może oni są szczęśliwsi od tych, którzy na „prawdy życiowe” patrzą z góry? Zabawne, że pewnie na moje pytania istnieją proste odpowiedzi i istnieją także ludzie, którzy by tych pytań nie zadali, bo uznaliby je za banalne. Ja też mam świadomość ich banalności, ale jednocześnie własnej niewiedzy, której się nie wstydzę (no trochę się wstydzę, bo obecnie mieszkam z pięcioma studentami psychologii, ale nie pytam ich o takie rzeczy).
Niestety nie wiem do czego miał zmierzać ten tekst. Napisałem go pod wpływem tego, że wcześniej napisałem jakieś bzdury o tym, że ludzie wiedzą że miłość jest najważniejsza i takie tam a następnie nastąpiła refleksja: więc po co o tym piszesz? To jedno z wielu fajnych pytań, które sobie zadaję w ciągu dnia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s