Walking in Memphis

Czytam „Chochoły” i spaceruję po Krakowie. Tą samą trasą, którą szedł bohater. Podoba mi się taki spacer, prawie tego samego dnia, który opisany jest w książce. To tak jakbym miał zaraz się z nim minąć, albo minąć się z tymi samymi osobami. Zostawiam za sobą te same budynki, te same drzewa na Plantach. I rzeczywiście Planty są puste, wszyscy są albo na Rynku, albo w centrach handlowych, niewiele osób ma ochotę spacerować na mrozie kiedy tyle jeszcze jest do zrobienia. Tyle jeszcze przygotowań nieukończonych, a czas płynie. Dla nich płynie bardzo szybko, dla mnie leniwie toczy się w tempie PKP (chyba jestem szczęściarzem bo mój pociąg do Krakowa przybył punktualnie). Zaśnieżone Planty, latarnie sprawiające wrażenie że jest kilka stopni cieplej niż w rzeczywistości, zaledwie jedna osoba mijająca mnie pospiesznie.
Cały ten pośpiech nic nie daje, nigdy nie uda nam się przegonić czasu i dogonić życia, bo ono zawsze jest o krok przed nami, o dzień przed nami, o godzinę… Nie uda się przygotować na Święta, ani materialnie ani duchowo. Homilia u Dominikanów w ostatnią niedzielę Adwentu: Bóg nie oczekuje że doskonale się przygotujemy na Jego przyjście, bo kto może powiedzieć jak należy przygotować się na przyjście Boga. To przecież niemożliwe, bo On jest zupełnie inny od naszych oczekiwań i nie sposób być gotowym na to przyjście. Na szczęście Jemu to nie przeszkadza.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Walking in Memphis

  1. Monex pisze:

    z wizj Natury pogodnej dobroczynnej i sprzyjaj cej rodzajowi ludzkiemu kt ry.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s