Postanowienia noworoczne

Nie było mnie przez jakiś czas, bo czytałem mądre teksty i te trochę mniej. No i pisałem najmniej mądre teksty jakie może się komuś zdarzyć przeczytać w internecie. Wymyśliłem też w tym czasie, że powinienem pisać bloga z dobrymi radami dla zagubionych ludzi. W końcu wszyscy czują się od czasu do czasu zagubieni, a nic nie polepsza tak samooceny jak dawanie dobrych rad. Dlatego do tej pory unikałem tego jak ognia – nie ma nic gorszego niż dobra samoocena.
Cieszę się, że rok dopiero się rozpędza. Zupełnie nie odczuwam zmian daty i tego typu spraw, ale ludzie wokół zdają się to robić, dzięki czemu wiem na przykład, że próbują zaczynać coś na nowo albo naprawić to co zepsuli w poprzednim roku, albo zrobić coś o czym wtedy zapomnieli. Często ogranicza się to do jeszcze większej ilości, nieważne czego, może to być większa ilość zabawy, pracy, lenistwa, albo większa ilość mniejszej ilości… Ok, trochę to nieskładnie brzmi, chodzi mi większe zaangażowanie w walkę o mniejszą ilość tłuszczu, o mniejszą liczbę papierosów, o mniejsze wydatki. Ludzie naprawdę przejmują się takimi rzeczami przez kilka pierwszych dni w roku, bo ludzie lubią poprawiać samych siebie przy jednoczesnym braku do tego zapału. Zapał noworocznych postanowień jeszcze nie ostygł, więc można sobie pozwolić na tego typu próby.
Co ja będę robił w większej ilości w tym roku? Wszystko to samo co w zeszłym. Pomyślałem, że mógłbym powalczyć też o jakieś zarobki, co umożliwiłoby mi zmniejszenie wymiarów komórki, która swoimi rozmiarami przestaje pasować do kieszeni większości spodni, które posiadam (posiadam 3). Ograniczenie podróżowania, którego nienawidzę też byłoby niezłe.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s