Lectures

Nie cały czas spędzony w sieci jest zmarnowany. Powinienem dodać: jeśli o mnie chodzi. Bo nie wątpię, że są osoby, które nie tylko przyjemnie, ale i twórczo spędzają czas w sieci. (Właśnie zdałem sobie sprawę z tego, że twierdzenie o twórczym spędzaniu czasu w sieci brzmiałoby dziwnie w uszach ludzi sprzed kilkudziesięciu lat i dawniejszych). Ja do takich osób należę jedynie od czasu do czasu, bo internet służy mi przede wszystkim do zdobywania megabajtów niepotrzebnych informacji, którymi później przez lata nie mam się z kim podzielić, bo nikt nie podziela moich zainteresowań. Ponieważ mogę się nimi dzielić tylko w sieci, więc spędzam tu jeszcze więcej czasu. Zapewne ten czas mógłbym spożytkować na coś o wiele bardziej nie tylko twórczego, ale i potrzebnego. Wracam jednak do głównej myśli, czyli do tego, że zacząłem „użyteczniej”, niż do tej pory, korzystać z internetu. Znalazłem wykłady, z różnych dziedzin wiedzy, prowadzone i nagrane w Oxfordzie, na Harvardzie, w innych tego typu miejscach, które mnie ekscytują (zwłaszcza Oxford, gdzie od czasu pisania pracy magisterskiej chciałem pojechać, żeby zobaczyć jak temat mojej pracy jest tam dziś obecny). Spora część wykładów jest dostępna na iTunes, czy jakoś tak, co zmusiło mnie do ściągnięcia odtwarzacza Apple. A na moim dysku (starożytnym niemalże bo zaledwie 50 giga) jest tak mało miejsca, że zaczynam czuć się jak w autobusie w drodze do szkoły.
A propos szkoły, to wróciłem ostatnio do niej w postaci praktykanta. Nie było tak źle jak pokazują to w tv, ale nie było tak dobrze jak za moich czasów.Teraz czeka mnie jeszcze druga część praktyki – w gimnazjum, czyli szkole do której nie miałem przyjemności uczęszczać… jeśli to będzie mój ostatni wpis, to wiedzcie, że gimnazjum to naprawdę szatańskie miejsce i nie powróciłem żywy.

PS
A tu jeszcze link do wykładów: http://www.openculture.com/freeonlinecourses

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Lectures

  1. allestone pisze:

    Ja od zawsze bardzo sceptycznie podchodzę do czasu, który spędzam w sieci, mimo tego, że ciągle mam poczucie, że przebywam tutaj zbyt długo i wolałbym go spożytkować w całkiem inny sposób. Zresztą chyba cały internet jest pomyślany tak, żeby zaglądać tu jak najczęściej, ale to od nas zależy jaką wartość ten czas posiada. Link jest świetny – dzięki, zaraz zabieram się do oglądania.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s