Go West

O tym, że świat nie potrzebuje mnie do istnienia zorientowałem się już jakiś czas temu. Nie mam zamiaru tutaj dowodzić odwrotnego stosunku, czyli tego, że ja nie potrzebuję do istnienia świata. Bo ani to mądre może nie wyjść, ani ciekawe. Nie nad tym chcę się zastanowić. Bardziej chciałem się pochylić nad nieszczęśliwym położeniem człowieka, który zdaje sobie sprawę z tego, że jest bytem przygodnym i całkowicie zbędnym, bez którego obecności także będą trwały popijawy i po jakimś czasie koledzy zapomną o tym, że był jeszcze ten piąty, a zaczną doceniać obecność czterech, bo dzielenie przez mniejszą liczbę daje zawsze przyjemniejsze efekty. Będą szły procesje z relikwiami i będzie ludziom luźniej bez tego, którego już nie ma. Będzie może tylko od czasu do czasu brakowało rąk do sprzątania i urodzin do obchodzenia.
Jaki z tego wniosek może wysnuć człowiek, który nie czuje się tak potrzebny jak wielu jego znajomych i kolegów? Co ma zrobić jeśli ten człowiek na dodatek jest mężczyzną, bo wiadomo, że kobiety na różnych płaszczyznach są zazwyczaj potrzebne by nie powiedzieć wręcz pożądane? Może może się zasmucić, a może powinien się zabrać do roboty, tak żeby pokazać, że jego byt na tym świecie ma jakieś tam wątłe uzasadnienia? A czy wtedy w kult pracy by ten człowiek nie popadł? Może by i popadł, a czy ma inne wyjście? Jeśli to że czuje się potrzebny jest mu potrzebne do pogody ducha i innych codziennych czynności to należy mu pozwolić na to. A ja, żeby nie zabierać innym tak potrzebnej do docenienia aktywności, będę sobie tylko siedział i rozmyślał nad tym do czego mogę się przydać, tak per analogiam.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s