Break the Ice

Kiedy nie ma się nic do powiedzenia – lepiej milczeć. Kiedy to co się ma do powiedzenia jest oczywiste – też lepiej milczeć niż stwierdzać oczywistości. Nie wiem zatem po co wypowiadam się, skoro nic do powiedzenia nie przychodzi mi do głowy prócz rzeczy oczywistych. Mógłbym napisać, że przeszedłem dziś przyspieszony kurs pisania przetargów nieograniczonych? Może mógłbym napisać, że nadrabiałem ostatnio zaległości (jeśli można o czymś takim mówić w tym przypadku) w zakresie kinematografii (jak to poprawnie nazwać?), czyli oglądałem filmy: The Guard, Szpieg, Star Trek 2009, Hamlet i inne. Pierwszy polecam jako niezłą rozrywkę po irlandzku, drugi nie jest „lepszym Bondem”, jak go reklamują – jest czymś innym. Innym nie znaczy lepszym, niektórym się spodoba, mnie Bond ostatnio nie zawiódł. Star Trek zachował naiwność tego co pamiętam z dawnych filmów przy jednoczesnym pozbyciu się nadmiaru owej naiwności, ot przyjemny film dla tych którzy wiedzą co to jest Star Trek. No i Hamlet i Kenneth Branagh, tutaj nie ma co pisać. Genialne. To jest Hamlet, wspaniałość, geniusz, itd. Mógłbym to oglądać bez przerwy i nie wiem czy bym się kiedyś znudził. Piszę o nim, bo obejrzałem od deski do deski po raz pierwszy, wcześniej tylko fragmenty. Może kiedyś napiszę coś więcej, bo film wart jest tego.
Zima jak już kiedyś pisałem nie jest dobrym czasem na pisanie czegokolwiek. Zimą praktycznie zapadam w sen jak niektóre ssaki i tylko przyswajam treści, nabieram liter i wiedzy na ich temat na resztę pór roku. Dlatego nie napiszę wiele o tym co teraz czytam (a czytam akurat: Wojnę polsko-ruską, W stronę Swanna (trzeci raz, ale teraz pozwolę sobie na cały cykl), Coplestona Historię Filozofii i Lód Dukaja), a jedynie trochę o tym ostatnim, czyli o Lodzie. Jeśli kogoś odrzuca etykietka science-fiction to niech odrzuci tę etykietkę bo powieść jest fantastyczna i warta przeczytania. Nie będę zdradzał szczegółów, ale polecam z całego serca, a kiedy skończę napiszę o niej cokolwiek.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s