Spending my time

Zacząłem pracę, a właściwie staż. W muzeum. Wykonuję pracę, którą umieściłbym jeszcze jakiś czas temu na samym końcu listy rzeczy do których się nadaję i które potrafię: tłumaczę z języka niemieckiego. Absolutnie nie znam niemieckiego, co może wpływa na świeże spojrzenie na gramatykę tego języka, ale wspólnie z Google Translatorem i innymi pomocami jakoś dajemy radę. Nie chodzi o jakieś bardzo precyzyjne tłumaczenie, ale po prostu o streszczenie tego co znajdę w starych dokumentach pisanych stylem popularnie zwanym gotykiem, a tak naprawdę jest to kurrentą. Najgorsze są listy, bo te pisane są albo przesadnie pięknym pismem z tysiącami zawijasów i ozdobników na miarę komentarzy redaktora Zimocha, albo pisane byle jak (ta bardziej urzędowe) i jakby „na kolanie”. Na szczęście nie będzie to jedyne moje zajęcie podczas stażu (a obawiałem się tego widząc segregatory z tekstami do przetłumaczenia, co zajęłoby mi z pół roku). Piszę o tym znów się trochę usprawiedliwiając, bo nie miałem czasu niczego napisać tutaj. A także nigdzie indziej.
Tak dawno nie pisałem, że nie wiem o czym mam ochotę pisać. Powściągnę jednak swoje grafomańskie skłonności i zapiszę ku pamięci (choć zastanawiam się, czy chcąc odtworzyć te zapiski za 40 lat będę pamiętał hasło i czy wordpress będzie wtedy jeszcze działał?), że od jakiegoś czasu prowadzę spotkania biblijne. W groni kilku osób, niekiedy także w obecności wikariusza czytamy sobie Ewangelię wg św. Mateusza. Pierwotnie chciałem przysłuchiwać się i brać udział w dyskusjach jako uczestnik, ale oczywiście wyszło inaczej i to ja prowadzę dyskusję. Po pierwszym spotkaniu bałem się, że będę mówił tylko ja, po drugim bałem się, że nie potrafię dobrze poprowadzić spotkania, ale ostatnio było bardzo miło i ciekawie się rozmawiało. Muszę przygotować jakieś materiały na następny raz (to już za parę dni), bo moją ambicją było ilustrowanie tekstu znanymi dziełami sztuki, a wbrew pozorom nie jest łatwo znaleźć je w internecie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s