J.

Ostatni wpis zrobiłem w zeszłym roku. Nie miałem czasu na kolejne i to nie z powodu nawału pracy w muzeum, choć nawał się zdarzał. Miło jest zapisać kilka słów nie tylko do szuflady, ale ot tak, puścić w świat, żeby inni mogli je sobie przeczytać i nad niektórymi zamyśleć przez chwilę, ale są rzeczy milsze i ważniejsze. Streszczając ostatnie tygodnie, a raczej miesiące, musiałbym napisać, że przede wszystkim spędziłem je szepcząc Bogu do ucha jedno słowo: DZIĘKUJĘ. Były szeptane także inne słowa, których publicznie nie powtórzę bo były zbyt osobiste. Dziękowałem za poznanie osoby tak dobrej i cudownej, że nigdy tej cudowności nie ogarnę umysłem, tak pięknej, że dziwię się mijanym przechodniom – dlaczego nie zastygają w zdumieniu nad nieziemskim zjawiskiem? Dziwię się też dlaczego nieziemskie zjawisko spogląda na mnie i uśmiecha się – bo choć oddałbym jej wszystko co we mnie dobre i całe piękno świata na dodatek, to wiem że jest warta o wiele więcej. Do tej pory zdarzało się, że pogrążałem się nudzie i bezmyślności (zimą), a teraz chcę być z każdym dniem lepszym człowiekiem, bo tylko to jej mogę ofiarować. To i serce, które chce jej słuchać, zwłaszcza wtedy kiedy ją coś boli, kiedy coś smuci, kiedy ma duży lub mały problem, kiedy ma zły dzień, kiedy jest zagubiona (czy kiedykolwiek jest?).

PS W związku z powyższym ogłaszam rok 2012 najlepszym rokiem na świecie i każdy następny będzie od niego lepszy; bo kiedy człowiek czegoś szukał przez trzydzieści lat i już stracił nadzieję, a nagle Bóg sprawia, że to znajduje – to resztę życia spędza się na tym żeby na ten skarb zasłużyć (co i tak jest niemożliwe).

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s