Working title

Kolejny z moich „genialnych” pomysłów. Zapisuję go tutaj, żeby mi nie uciekł, a jak już ucieknie, to żeby ktoś go ukradł, albo uświadomił mi, że takie coś już od dawna istnieje (i nazywa się internet, albo jakoś podobnie) oraz że nie powinienem niczego zapisywać jeśli termometr wskazuje powyżej 38 kresek gorączki.
Chodzi mi mianowicie o miejsce z hipertekstami. O bibliotekę książek, które byłyby gromadzone nie tyle ze względu na treść i możliwość ich wypożyczenia, ale po to aby czytelnik dowiedział się z jakimi innymi książkami dana pozycja koresponduje, z jakich czerpie, bierze dosłowne cytaty, itd. Najprościej to obrazując: Otwierając książkę z okładką: Mistrz i Małgorzata znajdziemy w środku fiszki z napisem: Biblia, Faust, itd.; szczegółowości tych fiszek jeszcze nie przemyślałem. Na razie mam tylko ideę stworzenia sieci powiązań, tych oczywistych i tych ukrytych. Może nawet tylko tych oczywistych, odwołujących się do innych książek wprost przez postacie, wydarzenia, tytuły, motywy, itp., bo lista tych nieoczywistych dla każdej książki byłaby zbyt duża. Taka biblioteka służyłaby lepszemu poznaniu książek na których nam szczególnie zależy. Nie wiem czy czemuś jeszcze, ale w stanie w jakim się znajduję uważam to za fantastyczny pomysł.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Working title

  1. bleryon pisze:

    Kiedyś przewinęło się to przez mą głowę. Trudne do zrobienia, ale niewątpliwie ciekawe. Myślę jednak, że nieoceniona byłaby tu pomoc samego autora książki 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s