The Imperial March

Przestałem pisać. Nic wielkiego, bo i nic wielkiego nie pisałem. Na pisanie trzeba mieć czas i zupełnie własny kąt, taki w który ani kot, ani pies, ani Wi-Fi, ani żona nie wcisną się i nie zakłócą. Nie wiem dobrze czego nie zakłócą, ale nie i już. Miałem też teorię, ukradzioną nie pamiętam komu, że dobre pisanie wypływa z poczucia nieszczęścia. Czy mam się tu skarżyć, że moje poczucie nieszczęścia to odległe wspomnienie? Czy mam wzdychać do smutnych dni i bolesnych nocy, a przede wszystkim do wieczorów, tych ciemnych wieczorów przy świetle słabej lampki, kiedy dobrze mi się pisało, bo nie miałem nadziei na szczęśliwe zakończenia? Jestem bezmiernie szczęśliwy.
Nie przestałem czytać. Do czytania też warto mieć kąt, ale nie trzeba być nieszczęśliwym, mogą być i kot i pies i żona. Mogę z uśmiechem opowiadać okolicznym stworzeniom co lepsze fragmenty, przemilczać te głupie, zastanawiać się nad tymi, których nie rozumiem, albo nie chcę rozumieć (w opowiadaniu i rozumieniu mogę liczyć na J.). Czytanie sprawia mi przyjemność, bo przyciąga mnie do świata, trzyma przy ziemi, jak myśliwego, który w gęstej trawie obserwuje zwierzynę. Nie wie on co zrobi stado, czy się nie spłoszy, czy go nie zobaczy, czy nie rozejdzie się po łące, nie wie w którą stronę uciekną przed hukiem wystrzału. I ja nie wiem, ale obserwuję/czytam. I czuję ten sam dreszcz i tę samą niewiedzę; obserwuję i wiem niewiele więcej poza tym że nie chcę się podnosić z traw, chcę być przeciśnięty do ziemi i patrzeć.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s